Datoru dizains

Datoru elektronika un gudrās ierīces ir mums visapkārt, un iekšpusē visas šīs ierīces ir diezgan vienādas, jo visām tām ir mikroprocesors, RAM atmiņa, kā arī SSD vai HDD datu glabātuve, bet tas, kā šī ierīce ir veidota, un kāds ir tās dizains ir pavisam cits jautājums. Mobilie telefoni, portatīvie datori, planšetes un citas līdzīgas ierīces aizvien vairāk ienāk mūsu dzīvē gan mājvietā gan darba vietā un tas ir neizbēgami, ka gandrīz visas sistēmas sāks pāriet uz internetu un tiks veidotas digitālajā formātā, kur tad arī būs nepieciešamas šāda veida ierīces, kas ļaus mums piekļūt visiem šiem datiem. Bet noteikti, ka esat ievērojuši to, ka ne visas šīs ierīces ir vienādas, un bieži vien var redzēt kādu elektronikas ražotāju, ka tiešām piedomā pie lietotāja pieredzes un pie kopējā ierīces dizaina un tādā veidā pievilina jaunus klientus. Viens no spilgtākajiem piemēriem, protams, ir kompānija Apple, kas savas elektronikas ierīces veido pilnīgi nostrādātas ar labāko lietotāja saskarsni, un tas, ka šī kompānija pati veido arī programmatūru ne tikai pašu ierīci padara šos telefonus un datorus par mākslas darbiem, jo tie vienkārši strādā un nesagādā nekādas galvassāpes saviem lietotājiem.

Dizains mūsdienās spēlē lielu lomu visās industrijas, jo astēniski skaisti produkti ir tie, kas piesaista mūsu uzmanību un mums taču visiem patīk turēt rokā produktus, pie kā patiešām ir piestrādāts nevis kuri ir veidoti kādā Ķīniešu fabrikā nedomājot par šo produktu dizainu un struktūru. Dizains vislielāko lomu spēlē tieši tajās jomās, kurās tā jau ir liela konkurence, un kur ražotāji sacenšas par cilvēku uzmanību, jo ieraugot skaistu produktu lietotājs noteikti apstāsies un paskatīsies nevis paies tam garām. UN vēl jo vairāk labi izveidoti un nostrādāti produkti parasti ir arī daudz dārgāki nekā vienkārši plastmasas produkti, jo to izstrādā tiek lietoti eksotiski materiāli un tie ir kā statusa simbols nevis tikai elektrotehnikas ierīce. Ja tu staigā apkārt ar Apple telefonu, tas parāda apkārtējiem, ka tu esi gatavs tērēt naudu dārgākām precēm, ja tās sniedz pietiekoši lielu vērtību nevis vienmēr pērc visu to lētāko.

Bet kāpēc dizains mūs tik ļoti piesaista un vai tas ir tikai astētisks prieks vai arī mēs vēlamies ar skaistiem produktiem izrādīties? Šis jautājums ir ļoti sarežģīts, jo, no vienas puses, protams, ka ikviens cilvēks vēlas izrādīties un iegādājoties skaistu automašīnu vai skaistu elektronikas produktu parāda apkārtējiem savu mantisko stāvokli, bet no otras puses, kā jau iepriekš minēju šiem produktiem parasti ir tiešām labs dizains un tie tiek nostrādāti līdz visām mazākajām detaļām un tas padara tos īpašus. Ir grūti dot vienu atbildi, kāpēc dizains spēlē tik lielu lomu mūsdienu elektronikā, tomēr ar dizainu nav jāsaprot tikai izskats vien, un lietotāju pieredze, lietojamība un arī šādas lietas tiek uzskatītas kā kopējā dizaina elementi, jo pat tad, ja tev būs skaistākais telefons pasaulē, bet tam būs virsū slikta operētājsistēma, tas nebūs lietojams, tāpēc visam ir jābūt pilnībā nostrādātam un tikai tad cilvēki uz šo produktu atskatīsies un vēlēsies to iegūt.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.