Jauno mēdiju māksla

Ikvienā civilizācijā kur visiem sabiedrības locekļiem nav jādarbojas ēdiena radīšanā, un ir augstāka ranga darba vietas notiek dažāda veida mākslinieciskās izpausmes un tā tas notiek arī mūsdienu sabiedrībā, kur tikai 1% vai 2% no kopējās populācijas ir jādarbojas ēdiena radīšanā, bet pārējā sabiedrības daļa var veidot dažādas citas augstākas abstrakcijas zinātnes nozares un galu galā arī mākslas darbus. Tas nozīmē, ka māksla ir viens no mūsu, kā cilvēku, izpausmes avotiem, un neatkarīgi no tā, kādi rīki un tehnoloģijas māksliniekiem ir pieejamas tie vienmēr atrod veidu, kā parādīt sevi un savu talantu lielākai cilvēku grupai. Tieši tāpēc terminam jauno mēdiju māksla ir daudz un dažādas nozīmes, bet būtībā tas ir viss, kas ticis radīts ar tehnoloģijām, kuras tikušas izgudrotas tikai pēdējo gadu laikā un būtībā šis mākslas veids nemitīgi mainās, jo brīdī, kad gleznošana un glezniecības tehnoloģijas bija tikko izgudrotas tā skaitījās, kā jauno mediju māksla, bet šodien glezniecība ir viena no vecākajiem mākslas veidiem, un uz jaunajiem mēdijiem, kā datoriem, telefoniem un jaunajām tehnoloģijām mākslinieki cenšas parādīt sevi un savas prasmes.

Patreiz ar terminu jauno mēdiju māksla mēs saprotam mākslu, kas ir veidota ar jaunāko tehnoloģiju ierīcēm izmantojot jaunākos zinātniskos atklājumus optikā, datortehnoloģijā kā arī fizikā un citās zinātnēs, un tāpēc jaunie mākslas darbi, kas tiek veidoti izmantojot sociālos tīklus, mobilos telefonus vai kādu citu tehnoloģiju liekas tik neparasti un nebijuši.

Mūsdienu mākslas skolās blakus vecajiem mākslas veidiem tiek mācītas arī jaunas disciplīnas, kas cenšas savienot jaunākās tehnoloģijas un māksliniecisko izpausmi, un šādā veidā cenšoties jaunajiem mākslas studentiem parādīt, ka māksla nav tikai tas ko tu uzzīmē uz papīra bet tas ir viss, ko cilvēks rada, kam ir kāda abstrakta nozīme, un kas rada saikni starp mākslinieku un skatītāju. Iedomājieties, ja Pablo Pikaso laikā nebūtu izgudrotājas eļļas krāsas un gleznošanas māksla kā tāda, kāds būtu šī mākslinieka devums pasaulei? Vai arī, ja tādi slaveni mākslinieki kā Leonardo DaVinči vai Dzeks Polloks būt savos plaukuma gados tikai tagad, kad jaunās tehnoloģijas ļauj ikvienam ātri un viegli veidot dažnedažādākos mākslas darbus un izpaust savas zināšanas un prasmes.

Ja skatāmies, vēl uz to, ka notiek mūsdienu mākslas skolās, tad redzams, ka studentiem tiek piedāvātas visas mūsdienu pieejamās tehnoloģijas un būtībā tiek mācīts ar tām rīkoties, lai pēc studiju pabeigšanas šie studenti varētu veidot mākslas-darbus gan kompānijām gan arī individuālās izpausmes pēc, bet galvenais uzsvars šajā visā ir tieši šo tehnoloģiju apgūšana, un tas, kā ar tām rīkoties.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.